Krystian Rojek Kręgarstwo

KRYSTIAN ROJEK – KRĘGARZ - WARSZAWA -USTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, LIKWIDUJE "HALUKSY". 

Oprócz ukończonej szkoły masażu, na swym koncie ma również dyplom terapii manualnej kręgosłupa, masażu sportowego, terapii punktów spustowych i wiele innych. Pracował z kadrą sportowców polskich. Jego masaże i zabiegi ustawiania kręgosłupa przynoszą doskonałe efekty zdrowotne. Zabieg ustawiania kręgosłupa przeprowadza niemalże bezinwazyjnie, dzięki temu pacjenci bez obaw oddają się w Jego ręce. Doskonale wie, jaki rodzaj masażu i zabiegu zastosować w konkretnym schorzeniu. 
Liczba pacjentów wciąż rośnie.


Terapia manualna kręgosłupa pozwala zwalczać schorzenia:

 • Bóle pleców (ból lędźwiowy, rwa kulszowa, wypadnięcie dysku),
 • Bóle szyi,
 • Bóle głowy,
 • Artretyzm,
 • Bóle rąk i nóg,
 • Bóle promieniujące,
 • Ból stopy i kostki,
 • Bóle kolan,
 • Bóle w biodrach,
 • Bóle ramion,
 • Nadwyrężenia i skręcenia,
 • Przewlekłe bóle,
 • Urazy sportowe,
 • Uszkodzenie kręgów szyjnych,
 • Ograniczona mobilność pleców, ramion, szyi i kończyn górnych i dolnych.

                                                                              cena wizyty  - 120zł

 

Krystian Rojek, potrafi też trwale usuwać "haluksy", stosując unikalną metodę opracowaną przez lekarzy rosyjskich.

Najczęstszą, a często jedyną metodą leczenia, proponowaną pacjentowi przez lekarzy jest operacja z niezwykle uciążliwą rehabilitacją. Jednak osoby, które poddały się zabiegowi chirurgicznemu po pewnym czasie zauważają, że narośle kostne odrastają. Dzieje się tak dlatego, że operacja nie likwiduje przyczyny problemu. Gdy zauważymy pierwsze objawy haluksów powinniśmy zmienić obuwie, na takie z szerokimi „noskami’ i udać się na nastawienie stawu skokowego i kości śródstopia – to tam zaczynają się haluksy.

Pamiętajmy, że stopy to fundament – dzięki nim ciało ma kontakt z podłożem. Każde przemieszczenie kości w obrębie stóp rzutuje na cały kościec. Źle ustawiony staw skowy rzutuje na kręgosłup szyjny, i często osoby z ha luksami mają problemy z drętwieniem karku i szyi. Okazuje się, że najwyżej i najniżej położone stawy ze sobą współpracują. Terapia polega na prawidłowym ustawieniu stawu palucha i stawów sąsiednich palców, które zostały przez halluks zepchnięte i zdeformowane. Kości śródstopia również muszą powrócić do normalnego położenia. Gdy kości stopy i palców znajdą się w prawidłowej pozycji organizm sam zacznie wytwarzać komórki kościobójcze, które rozprawią się z halluksem. Proces likwidowania narośli wspieram smarowaniem odpowiednio dobranymi płynami.

                                                                                   cena  wizyty  - 120 zł

     DYPLOMY         GALERIA

                                                                                                   


WYWIAD Z KRYSTIANEM ROJKIEM- masażystą, kręgarzem.

Coraz częściej spotykamy się z określeniem terapia manualna, czy mógłby Pan przybliżyć nam na czym ona polega?
KR: Terapia manualna, osteopatia, chiropraktyka czy kręgarstwo są to określenia opisujące metodę fizjoterapii, której istotą jest korygowanie blokad lub wadliwych ułożeń stawów międzykręgowych i obwodowych. Efektem jest zmniejszenie ucisku na struktury nerwowe i często natychmiastowe uwolnienie od bólu bądź przywrócenie ruchomości w stawie. Zabiegi terapii manualnej są nowym sposobem leczenia, opartym o mechanizmy fizjologiczne, zasady biomechaniki oraz szeroką wiedzę medyczną. Terapia manualna jest przydatna w praktycznej działalności niemal wszystkich specjalności lekarskich, zajmujących się narządem ruchu, a w szczególności w diagnostyce i leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa. Istnieją możliwości wykorzystania metod terapii manualnej w poszczególnych specjalnościach lekarskich, takich jak neurologia, rehabilitacja, ortopedia i reumatologia.

Czy istnieje kryterium wiekowe dla osób zainteresowanych terapią?
KR: Nie ma takiego kryterium, mój najmłodszy pacjent miał 6 miesięcy a najstarszy 101 lat. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiednie techniki i siłę mając na uwadze wiek i schorzenia pacjentów.

Jaka ilość zabiegów zapewnia pacjentowi ulgę w bólu/ poprawę samopoczucia?
KR: Jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy organizm inaczej reaguje. Można jednak podzielić pacjentów na 2 podstawowe grupy:
1. Urazowi, czyli tacy którzy pojawiają się od razu po kontuzji organizmu i nie ma ona długotrwałego podłoża. Wtedy zwykle wystarczy od 1 do 3 zabiegów.
2. Przewlekli, którzy często długie lata zmagają się z problemem zanim zdecydują się sobie pomóc. Tacy pacjenci często wymagają długotrwałej terapii, nawet kilkunastu zabiegów. W tym wypadku od nich zależy chęć poprawy stanu swojego organizmu. Ich celem może być całkowite doprowadzenie do optymalnie dobrego stanu zdrowia lub jedynie rozwiązanie problemu, który utrudnia im codzienne funkcjonowanie.

Po czym poznać dobrego fizjoterapeutę?
KR: Dobry fizjoterapeuta charakteryzuje się połączeniem wielu różnych cech, jednak z pewnością musi być wrażliwy. Wrażliwość wpływa zarówno na podejście do pacjenta jak i na wiedzę, która w tej dziedzinie wydaje się być nieskończona. Trzeba się cały czas kształcić i być otwartym na nowe metody terapii, a także mieć świadomość własnej niedoskonałości i szanować ludzką różnorodność. Ja zawsze wyobrażam sobie, że człowiek, którym się zajmuje jest z mojej najbliższej rodziny. To sprawia, że znika wszelki dystans i rośnie wrażliwość, o której wspomniałem wcześniej.

Z Krystianem Rojkiem rozmawiała Agnieszka Szcześniak-Ziętek redaktor naczelna MEDserwis.pl

 

 
 
bok_prawy.jpg